Jana Babáka 1861/3, 616 00 Brno

Recepce:
tel: 541 422 051, mob. 739 682 039,

Vedoucí:
Šárka Tomanová BA(Hons), tel. 541 422 055, mob: 739 522 046 sarka.tomanova@mende­lu.cz

Ubytovatelka:

Jitka Chebenová, tel. 541 422 054, mob. 770 136 165 jitka.chebenova@mendelu.cz

Provozní doba ubytovací kanceláře:

pondělí:   8-11 12-15

úterý:       zavřeno

středa:     8-11 12-15

čtvrtek:    8-11

pátek:      zavřeno

PROSÍME VŠECHNY, ABY SE POKUSILI OMEZIT OSOBNÍ KONTAKT A VŠE ŘEŠILI TELEFONICKY EV. EMAILEM.

sklad prádla: 541 422 059

údržba: 541 422 057

Budova
Vysokoškolské koleje Josefa Taufera se nacházejí v městské části Brno-Královo Pole. Koleje jsou vzdáleny 3 km od sídla univerzity (dopravní spojení tramvají s přestupem na trolejbus) a nabízí ubytování ve třech vzájemně propojených budovách, tvořících jeden celek s celkovou kapacitou 681 studentských lůžek. Budova kolejí je z poloviny minulého století, v roce 2003 prošla kompletní rekonstrukcí (zateplení pláště, výměna oken, vybudování soc. zařízení, tzv. buňka).

Parkování
V areálu je 45 parkovacích míst v blízkosti hlavního vstupu do budovy, dalších 20 míst ve dvoře pro osobní automobily, kde je možné i parkování dvou autobusů.

Pokoje
K dispozici jsou dvou a třílůžkové pokoje buňkového typu (sociální zařízení, WC, umyvadlo, sprchový kout a kuchyňský kout s varnou deskou a s ledničkou) pro 2–3 pokoje.

Všechny pokoje jsou vybaveny wifi připojením.

Společné zařízení
Studenti mají k dispozici pračky a sušičky (klíč k vyzvednutí na recepci), kolárnu, studovnu a ping pong, k zapůjčení na recepci žehličky a žehlící prkno. Ve vestibulu za recepcí se nachází klidová zóna s TV, internetem, mikrovlnkou a nápojovými automaty. Vestibulem projdete do výdejny menzy s doplňkovým prodejem. Výdejna je v provozu ve všední dny do 14 hodin. V samostatné budově uvnitř areálu se nachází Centrum sportovních aktivit Mendelovy univerzity v Brně s víceúčelovou tělocvičnou, posilovnou a venkovním tenisovým kurtem.

Celoročně nabízíme ubytování a stravování pro širokou veřejnost.

K ceně ubytování,  se připočítává poplatek z pobytu podle obecně závazné vyhlášky Statutárního města Brna č. 26/2023, o místních poplatcích ve výši 40,- Kč/osoba/den, v případě, že pobyt bude ukončen dříve než 60 po sobě jdoucích kalendářních dnů, a s výjimkou osob osvobozených od poplatku.

Veškeré Vaše dotazy rádi zodpovíme a těšíme se na Vaši návštěvu u nás.

OBJEDNÁVKA UBYTOVÁNÍ PRO HOST UNIVERZITY NA KOLEJÍCH J. TAUFERA

POPTÁVKA UBYTOVÁNÍ PRO HOTELOVÉ HOSTY NA KOLEJÍCH J.TAUFERA