Adresa

Kohoutova 3−11, 613 00 Brno-Černá Pole

Hotelové ubytování: recepce tel. 545 128 340, 739 682 038, email: skm.koleje.jak@mendelu.cz

Rezervace ubytování přes aplikaci BOOKING 

Rezervujte si teď

 

Vedoucí koleje: Lenka Plesková, 545 128 312, mob. 739 545 158

Ubytovatelka 1: Andrea Vyklická, tel. 545 128 318 

Ubytovatelka 2: Marcela Frnková, tel: 545 128 315

Provozní doba od 23.10.2020 - jen v nutných případech, co lze prosíme řešte telefonicky ev. emailem.

PO: 9,00-11,00

ČT: 9.00−11.00 

 

 

Zvětšit mapu

Budovy a pokoje

Vysokoškolské koleje Jana Amose Komenského (dále jen „JAK“) zajišťují ubytování cca 1600 studentům. Areál tvoří 4 samostatné budovy (bloky A, B, C, D) a samostatná budova menzy. Na bloku C jsou dvoulůžkové pokoje s umyvadlem a na každém patře je umístěna společná kuchyně a sociální zařízení. Ve společné kuchyni mají studenti k dispozici lednice a boxy na uložení suchých potravin. V budově D jsou dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a kuchyňským koutem (včetně lednice a varné desky). Blok A a B  jsou po kompletní rekonstukci v letech 2016 a 2020. Studenti zde mají k dispozici dvoulůžkové pokoje v buňkovém stylu, kdy pro dva pokoje funguje společná kuchyně a koupelna.

Parkování

V areálu jsou k dispozici 2 parkoviště pro osobní vozy, největší z nich je před budovou D.

Internet

Budova A je pokryta wifi připojením. Všechny ostatní pokoje v areálu jsou vybaveny internetovými přípojkami, ve vestibulu budovy D a na jednotlivých recepcích je wifi.

Společná zařízení

  • Menza JAK
  • Společná prádelna - vchod je z boku žluté budovy bloku A. Zde se nachází profesionální pračky a sušičky až na 10kg prádla. Součástí služby jsou i prací prostředky, které po zadání programu pračka sama dávkuje ze svých zásobníků. Úhrada je mincovníkem.
  • V budově D se nachází bufet.
  • Mezi budovou B a D je k dispozici venkovní multifunkční hřiště s umělým povrchem a venkovní štěrkové hřiště
  • Mezi budovou A a D je nové workoutové hřiště. Klíče jsou k dispozici na recepci bloku D. Zapůjčení je pro ubytované studenty zdarma.
  • Sklad prádla - nachází se z boku budovy C (zelená budova) směrem k menze. Zde si při nastěhování vyzvednete povlečení a pak si ho zde můžete pravidelně měnit. Sebou je nutné vzít ISIC kartu. 

Celoročně nabízíme ubytování a stravování pro širokou veřejnost.

K ceně ubytování se připočítává poplatek z pobytu podle obecně závazné vyhlášky Statutárního města Brna č. 17/2019, o místních poplatcích ve výši 21,- Kč/osoba/den, v případě, že pobyt bude ukončen dříve než 60 po sobě jdoucích kalendářních dnů, a s výjimkou osob osvobozených od poplatku.


Veškeré Vaše dotazy rádi zodpovíme a těšíme se na Vaši návštěvu u nás.

OBJEDNÁVKA UBYTOVÁNÍ PRO HOSTY UNIVERZITY NA KOLEJI J.A.K.

OBJEDNÁVKA UBYTOVÁNÍ PRO HOTELOVÉ HOSTY NA KOLEJÍCH J.A.K.