Koleje Jana Amose Komenského

Vysokoškolské koleje Jana Amose Komenského (dále jen "JAK") se nacházejí v městské části Brno-Černá Pole, ul. Kohoutova 3−11. Koleje jsou vzdáleny 1,5 km od sídla univerzity (dvě trolejbusové zastávky) a nabízí ubytování ve čtyřech samostatných budovách s celkovou kapacitou 1480 lůžek.

Koleje Josefa Taufera

Vysokoškolské koleje Josefa Taufera (dále jen "TK") se nacházejí v městské části Brno-Královo Pole, ul. J. Babáka 1861/3. Koleje jsou vzdáleny 3 km od sídla univerzity (dopravní spojení tramvají s přestupem na trolejbus) a nabízí ubytování ve třech vzájemně propojených budovách,tvořících jeden celek s celkovou kapacitou 780 lůžek.

Koleje Akademie

Vysokoškolské koleje Akademie (dále jen "KA") se nacházejí v objektu "Z" univerzity, v městské části Brno-Černá Pole. Koleje jsou vzdáleny 1 km od sídla univerzity (dvě tramvajové zastávky) a nabízejí ubytování 283 studentům. V budově "Z" se také nachází Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií.

Koleje Lednice na Moravě

Vysokoškolské koleje Petra Bezruče v Lednici na Moravě (dále jen "KPB") na ul. Valtická 538 jsou umístěny v areálu Zahradnické fakulty a tvoří je dvě samostatné budovy vzájemně propojené společným vstupem do objektu s kapacitou 304 lůžek. V blízkosti areálu fakulty se nachází kolej Zámeček (Valtická 340), která nabízí 45 lůžek především pro ubytování hostů univerzity a zájemců z řad veřejnosti.