1) Zelená univerzita = zelený život

Ve spolupráci s audiovizuálním centrem se nám podařilo natočit „výchovný“ FILM. Sdílejte, budeme rádi.

2) Změny ve Stravování:

-          Zavádění kompostovatelných menu boxů (ze třtinového odpadu)

-          Přechod na „neplastové kelímky“ pro „coffee to go“

-          Jak u jídla tak u kávy lze prodat do vlastních šálků nebo krabiček

-          Ubrousky budou z recyklovaného papíru

Co nám bohužel zůstane, jsou saláty v plastových menu boxech. Nepodařilo se najít odpovídající náhradu, která by zaručila trvanlivost a neprosákavost.

3) Novinky v ubytování:

-          Třídění odpadů

• Rozšíření kontejnerových stání na Tauferkách a Kohoutkách
  • Možnost zakoupení tašek na třídění odpadu (plast, papír, sklo) na všech recepcích kolejí a na bufetu D na JAKu
  • Instalace výdejního automatu na filtrovanou sycenou i nesycenou vodu v hale kolejí JAK.
  • U budovy D na JAKu je umístěn kompostér pro zájemce o třídění bio-odpadu
  • Na společných kuchyňkách  bloků B a C jsou umístěny nádoby na tříděný odpad

-          Sdílené knihovničky

-          Instalace „pítka“ zkušebně na bloku D na JAKu. Ujme-li se a bude-li zájem, rozšíříme i na další koleje.

-          Možnost zakoupení lahví BPA free o objemu 0,5 l na recepcích

-          Postupné zřizování re-use pointů na oblečení (v prádelnách), na nepotřebné věci (hledáme prostory)

O dalších krocích vás budeme informovat jednak na našich webových stránkách a jednak na fb univerzity.