Hlavní stránka - Stravování - Pro studenty

Pro studenty

Stravovací účet
Podmínkou k možnosti stravování je přístup k UIS (univerzitní informační systém – aktivní login a heslo), který je propojen se stravovacím systémem ISKAM. Stravovací účet je všem studentům MENDELU vytvořen automaticky a při zápisu je automaticky aktivován. Dále musí mít student fyzicky vydanou kartu ISIC. Vydání aktivní čipové karty ISIC zajistí studijní oddělení příslušné fakulty. Po přihlášení pod svým uživatelským jménem (stejné jako do UIS) se zobrazí jídelníček na týden dopředu s aktuálními cenami platnými pro konkrétního přihlášeného strávníka dle jeho kategorie. Denně je možno za zvýhodněnou studentskou cenu odebrat maximálně 9 jídel. Dále je možno zde sledovat historii výdeje jídel strávníka a zůstatek hotovosti.

Studenti jiných VŠ
Studenti jiných VŠ se mohou stravovat ve všech našich stravovacích zařízeních, za stejných podmínek jako studenti MENDELU. Těmto studentům je možné aktivovat v našem systému jejich stávající ISIC kartu na základě jejich požadavku, doložení potvrzení o studiu a vkladu zálohy na stravování na kterékoliv pokladně našeho stravovacího zařízení.

Typ účtu
Studenti využívají zálohový stravovací účet – to znamená, že na svoji ISIC kartu vkládají peníze (platba je možná jak převodem z účtu, kartou, vkladem hotovosti u ubytovaných studentů také inkasem) – vklady mohou probíhat na pokladnách všech stravovacích provozů, na recepcích kolejích a také na bezkontaktních vkladových terminálech.

Částka vkladu
Doporučený vklad na studentskou kartu ISIC je 200 Kč.
Minimální vklad na studentskou kartu ISIC je 100 Kč.

Stravovací systém
V Brně je bezobjednávkový – jídlo nelze předem objednat, v Lednici na Moravě je systém kombinovaný a je možné si jídlo objednat, nebo využít odběru jídla bez objednávky dle denní nabídky.

Cena jídla
je stanovena ceníkem v příslušném rozhodnutí rektora (aktuální ceník). Cena stravy je odlišná pro jednotlivé skupiny stávníků. Zařazení strávníků do skupiny provádí personální a studijní oddělení MENDELU. SKM MENDELU data o zařazení osob nevyhodnocuje, pouze je přebírá.

Výdej jídel
Student může využívat libovolně všechny výdejny jídel MENDELU během jejich výdejní doby.

Výběr zůstatků finanční hotovosti z karty
V případě ukončení studia (stravovací účet strávníka už není aktivní) je možno vybrat zůstatek finanční hotovosti z karty v kanceláři provozní menzy (Kohoutova 5) nebo písemně požádat o zaslání zůstatku na číslo účtu.