Hlavní stránka - Aktuality - NOVÝ ZPŮSOB ÚHRADY ZA STRAVOVÁNÍ V MENZE

NOVÝ ZPŮSOB ÚHRADY ZA STRAVOVÁNÍ V MENZE

Vážení studenti,
Během prázdninového období jsme pro Vás nasadili nový stravovací systém – ISKaM, který je jednotný s ubytovacím systémem.
Došlo k těmto zásadním změnám:

1. Změnila se vizuální stránka jídelníčku, který najdete stále na stejném místě – na webových stránkách SKM nebo na webových stránkách v IS.
  2. Každý student má nyní jedno „konto“ pro vkládání peněz jak za ubytování, tak za stravování. Přístup na konto naleznete na webových stránkách SKM pod odkazem „Stravovací systém – přihlásit“ vč. postupu, jak se přihlásit.
  3. Konto nelze nabíjet stravenkami jako jsou např. Sodexo, GastroPass apod.
  4. V současné době lze veškeré služby poskytované SKM hradit několika způsoby:

a) Inkasem – doporučujeme
Nejjednodušší způsob nabíjení konta, na menze jen mávnete ISICem a jste odbaveni.
Pokud jste ubytováni na kolejích, pak po přihlášení na své konto potvrdíte souhlas s inkasem na stravování a dále se již o nic nebudete starat.
Pokud nejste ubytováni na kolejích, je nutné zřídit na vašem bankovním účtu souhlas s inkasem pro náš bankovní účet. Potom zadáte číslo účtu, ze kterého má být inkasováno, do stravovacího systému v záložce základní údaje a v záložce inkaso za stravu potvrdíte souhlas s inkasem na stravování.
Každý měsíc se vám konto doplní o „projedený“ obnos na částku 1000,–Kč.
Do prvního inkasa, které proběhne 10.10.2016, je ale nutné si vložit nějakou částku, abyste mohli jíst.
b) Trvalým bankovním příkazem
Opět bez starostí, každý měsíc „připluje“ na konto daná částka a vy jen „máváte“ ISICem; ev. přeplatek, který Vám vznikne si můžete kdykoli v průběhu roku nechat zaslat na svůj účet.
c) Jednorázovým bankovním převodem
Není špatný způsob, ale musíte si hlídat částku na kontě a včas si poslat penízky, abyste se mohli nadále stravovat či využívat služeb SKM;
d) Platební kartou na pokladnách v menze, bufetech, recepcích kolejí a ubytovacích kancelářích
Taky je to fajn způsob úhrady, ale musíte mít kromě ISIC karty u sebe ještě kartu platební a navíc zbytečně tvoříte a zdržujete frontu, platíte-li na kase v menze;
e) Hotovostně na všech kasách a recepcích
Sice lze taktéž v nouzi využít, ale opět zdržujete při odbavení jak v menzách, tak na recepcích či v ubytovacích kancelářích.

Pro začátek doporučujeme všem studentům jednorázově vložit alespoň 1000,–Kč, a to i těm, kteří budou následně využívat úhrady inkasem. Úhradu lze provést prostřednictvím platebních terminálů umístěných na recepcích kolejí, na kasách menz a bufetů či zaslat jednorázovým bankovním převodem. Bankovní spojení pro zřízení inkasa či provedení bankovního převodu je 27–7498230277/0100.
Při zadávání bankovních převodů jako variabilní symbol použijte svoje rodné číslo, počítejte však se lhůtou minimálně 2 pracovní dny, než peníze doputují z Vašeho účtu na Vaše konto.

O dalších možnostech, jak si nabít svoji ISIC kartu, vás budeme informovat.

Správa kolejí a menz